Reklama socialiniuose tinkluose. Sėkmingos reklaminės kampanijos paslaptis

01/16/2022

Autorius: Joana Šaulienė

Pardavimai internetu ir reklama socialiniuose tinkluose - sąvokos, kurios šiandien sudaro labai stiprų duetą. Facebook reklama (Instagram reklama) - vienas galingesnių įrankių prekinio ženklo žinomumui didinti, srautui atsivesti į paslaugų interneto svetaines ar elektronines parduotuves, kitas pardavimo šaltinių platformas ir verslui augti internete. Neabejotinai. 

Priežasčių gali būti daug, tačiau viena pagrindinių - kad ir koks būtų geras žirgas, jeigu raitelis bus nepasikaustęs, varžybų nelaimės. Tiesa? O jeigu žirgas stiprus, raitelis taip pat, bet tarp jų nėra ryšio ir komandinio darbo. Kaip manote, rezultatai vis dar garantuoti?

Kodėl tuomet kažkas džiugauja dėl srautų ir pardavimų, o kažkam ši priemonė nepateisina lūkesčių?


Priežasčių gali būti daug, tačiau viena pagrindinių - kad ir koks būtų geras žirgas, jeigu raitelis bus nepasikaustęs, varžybų nelaimės. Tiesa? O jeigu žirgas stiprus, raitelis taip pat, bet tarp jų nėra ryšio ir komandinio darbo. Kaip manote, rezultatai vis dar garantuoti?

Labai dažnu atveju reklama socialiniuose tinkluose neatneša rezultato, nes bandoma ją įveikti savarankiškai. Tuomet pardavimai internetu neįvyksta dėl pirmosios priežasties - nežinojimo, kaip teisingai planuoti, formuoti ir valdyti reklamines kampanijas socialiniuose tinkluose. 

Dažnai tenka aptarti su klientu ankstesnes lūkesčių netenkinusias patirtis, kai bendradarbiavimas su reklamos specialistu neatnešė pageidaujamo rezultato, Facebook reklama ir tam numatytas biudžetas neatsipirko. Kodėl taip nutiko? 


Reklama socialiniuose tinkluose. Sėkmės paslaptis

Nesvarbu, kas jūsų idealus klientas, kokia jūsų paslauga ar prekė - labai didelė tikimybė, kad socialiniai tinklai, kaip ir reklama juose, jums bus naudingas įrankis. Kodėl tuomet kažkam pavyksta, o kažkam tai nėra taip rezultatyvu, kaip norėtųsi? Turbūt todėl, kad čia nėra vienos sėkmės formulės, kiekvienas verslas turi savo pardavimų formulę, o labai daug lemia ir komandinis darbas su reklamos specialistu

Facebook, Instagram reklamos sėkmės paslaptis - "susigrojimas", komandinis darbas su reklamos specialistu šiuose kūrybiniuose ir techniniuose etapuose:


1. Reklama Facebook. Idealus klientas

Pirmas ir kone svarbiausias žingsnis, lemiantis spartesnius reklamos rezultatus. Facebook ir Instagram reklama galinga tuo, kad ja galima pasiekti būtent tas asmenų grupes, kurios pretenduoja tapti jūsų klientu, neeikvojant biudžetų rodant reklamą tiems, kam jūsų produktas ar paslauga visai neaktuali. 

Tam, kad jūsų biudžetas būtų naudojamas kuo efektyviau - šį žingsnį turėtumėte atlikti kuo stropiau. 

Kaip apsirašyti idealų klientą? 

Tai aptariame pirminės konsultacijos metu. Keletas bazinių punktų pavyzdžių:

 • Lytis, amžiaus grupė.
 • Demografinė padėtis: didieji, mažieji ar konkretūs Lietuvos miestai, visa Lietuva, o gal pasaulio šalys, kalbančios jūsų verslo kalba internete?
 • Išsilavinimas: prekė paslauga visiems, o gal aktuali tik aukštąjį išsilavinimą turintiems ar atvirkščiai?
 • Šeimyninė padėtis, šeimos sudėtis.
 • Pajamos: žemos, vidutinės, aukštos. 
 • Profesija, veiklos sritis. 
 • Tikslinių klientų grupes vienijantys pomėgiai, pavyzdžiui, jeigu tai sveika mityba besidomintis asmuo, galbūt jam gali būti nesvetimi ir tam tikri sporto užsiėmimai ar tam tikros susijusios įstaigos?
 • Vietos, kurios galbūt vienija jūsų tikslinę auditoriją (pavyzdžiui, galbūt tai prabangūs viešbučiai, jei tikslinis klientas aukštesnes pajamas gaunantis ir keliaujantis asmuo ir pan.)

Šiam namų darbui rekomenduojama skirti laiko ir galbūt netgi ne vienu prisėdimu, pagalvojant per skirtingas prizmes, išanalizuojant jau turimų klientų braižą bei juos vienijančias savybes ir pan.


2. Facebook, Instagram reklama. Maketas, video įrašas, tekstas 

Savo svarba šis punktas tolygus pirmąjam ir netgi jį lenkia. 

Planuodami reklamą kalbėkite idealaus kliento kalba, rodykite jam (o ne jums!) artimus vaizdus, spręskite jo problemą, o ne pardavinėkite savo produktą / paslaugą. 

Apgalvokite, ar jūsų reklamos vizualas skatina skaityti jį lydintį tekstą, spausti ant nuorodos? Ar išnaudojate visus įrankius, išbandote naujoves, rinkos trendus, leidžiančius išsiskirti ir atkreipti dėmesį būtent į jūsų reklamą? Ar lydintis tekstas sustiprina impulsą spausti ant nuorodos? Ar naudojate ir ar parinkote teisingus CTA (call-to-action) mygtukus?

Jeigu reklaminius vienetus ruošiate savarankiškai, šiame žingsnyje stipriai rekomenduoju bendradarbiauti su reklamos specialistu, atsižvelgti į jo teikiamas rekomendacijas jūsų suplanuotiems reklaminiams įrašams ar net paruošti jų daugiau, jeigu būtų aptariamas toks poreikis. Turėdamas pakankamai įrankių, reklamos specialistas bus pasikaustęs atlikti savo darbą nepriekaištingai, siekiant bendrai išsikeltų tikslų. 

Komandinis darbas!


3. Pardavimai internetu. Šaltinis, į kurį nukreipia reklama, ar jis parduoda? 

Landing page, interneto svetainė, elektroninė parduotuvė, Facebook parduotuvė ar kitas šaltinis, į kurį srautą atveda reklama Facebook. Ar šis šaltinis pasiruošęs atlikti pardavimą?

Teisingai atlikus pirmus du žingsnius - reklamos specialistas į Jūsų pageidaujamą direktoriją internete atves srautą. O ar esate pasiruošę tą srautą paversti pirkėjais, klientais? 

Šioje vietoje galioja nemažas taisyklių rinkinys, kokį turinį turėtų rasti užsukęs vartotojas, kad potecialus klientas taptų klientu. Tai būtinai aptariame pirmos konsultacijos metu, o štai keletas pavyzdžių, į ką reikėtų atkreipti dėmesį:

 • Ar randama visa aktuali informacija apie prekę / paslaugą, kad būtų galima priimti sprendimą pirkti?
 • Ar parinktas vizualinių ir tekstinių sprendimų rinkinys didina impulsą pirkti? Pranoksta reklamą, atvedusią į šią vietą?
 • Ar techniškai patogu ir aišku, kaip atlikti tolimesnius įsigijimo / paslaugos užsakymo žingsnius? Ar visas process veikia sklandžiai?
 • Ar įsigijimo procesas nėra per ilgas ir varginantis? Nerenkama perteklinė informacija, galinti atbaidyti pirkėją įsigijimo procese?


4. Komunikacija

Būna atvejų ir potencialių klientų tipas, kurie, prieš užsakydami prekę ar paslaugą, nori pabendrauti su pardavėju, gauti trūkstamą impulsą. Tosk potencialus pirkėjas komentuoja, rašo žinutę ar laišką. Keletas dalykų, kuriuos turėtumėte pasitikrinti:

 • Ar jūsų pardavimo šaltinis (internetinė svetainė, landing page ar kt.) tam pasiruošęs, ar ten numatytas mygtukas susisiekti su pardavėju? 
 • Kaip greitai sureaguojama į tokį užklausimą ar žinutę socialiniuose tinkluose? 
 • Ar jūsų atsakymas mandagus, be gramatinių klaidų? 
 • Ar atsakymas suteikia trūkstamą impulsą, skatina tolimesnį bendradarbiavimo procesą? 

Kaip valdyti pardavimus su potencialiu klientu - klausimas, kurį, taip pat, esant poreikiui, galime įsitraukti į pirminės konsultacijos temų sąrašą. 


5. Reklaminės kampanijos rezultatų vertinimas

O ar žinote, kaip įsivertinti, ar reklaminės kampanija rezultatyvi? Kur ir kokių skaičių ieškoti, apart tiesioginių pardavimų rezultatų? Kurie reklaminiai vienetai labiausiai pasitarnavo jūsų tikslams? Ar atsipirko reklama ir kokia investicijos į reklamą grąža? 

Teisingas įsivertinimas ir pakartotinių kampanijų organizavimas (remarketingo kampanijos) - turėtų būti sekantis jūsų žingsnis. Reklamos specialistas paprastai mėnesio pabaigoje pateikia jums ataskaitą. 

Būkite techniškai pasiruošę dirbti su reklama socialiniuose tinkluose Facebook, Instagram, t.y. jūsų interneto svetainėje turėtų būti teisingai įdiegtas Facebook pikselio kodas ir nustatyti įvykiai.

Jeigu būsite teisingai techniškai pasiruošę - reklaminės kampanijos jums dirbs efektyviau, o jų rezultatus galėsite įsivertinti daugybe jums vertingų pjūvių.


Viskas?

Viskas sakyti būtų stipru, bet tai puiki bazė, nuo kurios reikėtų pradėti.

Teisingai atlikti pirmi du žingsniai + teisingi reklamos specialisto žingsniai formuojant reklamines kampanijas = sėkmingai atvestas srautas. Teisingai atlikti tolimesni žingsniai + bendradarbiavimas su reklamos specialistu formuojant pakartotinio marketingo kampanijas = pardavimai internetu.

Reklamos specialistas - jūsų komandos narys, su kuriuo turėtumėte palaikyti ryšį kieviename iš etapų. Kaip jį pasirinkti? Susipažinkite, pradėkite nuo pirminės konsultacijos. Jos metu aptariama esama situacija ir lūkestis rezultatui, svarbiausios detalės ir rekomandacijos startui, jūsų pasiruošimas ir namų darbai sėkmingai pradžiai. Pokalbio metu ne tik pajusite, ar reklamos specialistas galėtų būti jūsų komandos nariu (ir atvirkščiai), bet ir turėsite aiškų planą nuo ko pradėti. 

Nusprendus pasirinkti tolimesnį bendradarbiavimą - pirminė konsultacija - startinė kliento dovana. 

O kartais nutinka ir taip, kad konsultacija tampa nedidele investicija savarankiško kelio reklaminių kampanijų valdymo link organizacijos turimais personalo resursais, pereiname į reguliarių konsultacijų ar mentorystės bendradarbiavimo principą surengus personalo apmokymus. 

Neretai pokalbis tampa postūmiu ženkliems pasikeitimams, o ta nežinia po skambiu pavadinimu "Facebook reklama", "FB Ads" - aiškia strategija pardavimų link. 


Linkiu tik rezultatyvių reklaminių kampanijų!